O mnie

Cześć !! 🙂

Witam cię na stronie FizjoPill !!

Utworzyłem tą stronę z myślą o osobach borykających się z bólem, a także dla osób pasjonujących się fizjoterapią i aktywnym trybem życia.

TO MOŻE TERAZ COŚ O MNIE ??

Mam na imię Ernest z wykształcenia jestem fizjoterapeutą oraz trenerem personalnym. W swojej pracy największą uwagę przywiązuje do diagnostyki oraz aktywizacji pacjenta w proces rehabilitacji. Uważam, iż każda osoba uprawiająca jakąkolwiek aktywność fizyczną powinna wsłuchiwać się w swoje ciało i w taki sposób dobierać aktywności aby cieszyć się z osiąganych wyników, a przy okazji chronić swój aparat ruchu przed kontuzjami.

W swoim warsztacie terapeutycznym wykorzystuje wiedzę nabytą podczas specjalistycznych kursów m.in takich jak: PNF, Trener personalny, Terapia punktów spustowych, Kinesiology Taping.

Uczestniczę również w projekcie akademii sprawnego biegacza, w trakcie którego analizujemy problemy funkcjonalne oraz treningowe biegaczy amatorów. Dodatkowo podczas codziennej pracy z pacjentami wykorzystuję bańki próżniowe oraz taśmę Floss – Band.

Skąd nazwa FizjoPill ???

Fizjo – skrót FIZJOTERAPIA ang. PILL – pigułka FIZJOPIGUŁKA

Jakie treści tutaj odnajdę ?

Najbardziej chciałbym się skupić na autoterapii, czyli domowych sposobach radzenia sobie z bólem poprzez wykorzystanie:- Rolera – Piłek tenisowych- Taśm Thera Band itp.W celu minimalizowania ryzyka kontuzji, poprawy mobilności oraz funkcjonowania w życiu codziennym.

CO JESZCZE ?

  1. Ćwiczenia mobilizacyjne
  2. Ćwiczenia rozciągające poszczególne grupy mięśniowe
  3. Anatomiczne i kliniczne informacje o najczęstszych schorzeniach osób aktywnych fizycznie.

Zapraszam do czytania

Pozdrawiam ERNEST 🙂